Jaki roll up wybrać?

Roll up to doskonała forma promocji Twojej firmy. Idealnie sprawdzi się podczas konferencji, targów, a także eventów sportowych, kulturalnych i naukowych. Może też stanowić element wyposażenia Twojego biura. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę roll upów, która potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dlatego w dzisiejszym tekście omówimy, czym warto kierować się podczas zakupu tego systemu wystawienniczego.

Roll up jest bardzo praktycznym systemem wystawienniczym. Zajmuje niewiele miejsca, jest łatwy w transporcie, można z niego korzystać wielokrotnie. Aby roll up długo i dobrze spełniał swoją funkcję, podczas zakupu należy zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Roll up składa się z kilku kluczowych elementów: kasety, tyczki, listwy górnej oraz wydruku. Wszystkie te elementy wpływają na jego jakość i trwałość.

Kaseta roll-upu

Kaseta powinna odznaczać się trwałą oraz stabilną konstrukcją, a także pewnie mocować wydruk. Warto więc zwrócić uwagę na:

  • materiał, z którego wykonano kasetę
  • wyposażenie kasety w nóżki
  • taśmę mocującą wydruk

Bardzo dobrym materiałem jest anodowane aluminium cechujące się trwałością, odpornością na korozję oraz estetycznym wyglądem. Kaseta musi utrzymywać wydruk w odpowiedniej pozycji, dlatego warto kupić kasetę z dodatkowymi wzmocnieniami.

Zaopatrzenie kasety w nóżki znacząco zwiększa stabilność roll upu. Nóżki chronią przed przewróceniem tego systemu wystawienniczego, co jest szczególnie ważne dla bezpieczeństwa osób znajdujących się w pobliżu.

Wydruk nie może odkleić się od kasety, dlatego istotna jest jakość użytej taśmy. Warto skorzystać z roll upów, które do mocowania wydruku wykorzystują taśmy 3M.

Wydruk

Wydruk powinien przyciągać uwagę, dlatego ważna jest jego jakość i trwałość. Przed kupnem roll upu warto rozeznać się w temacie:

  • zadrukowanego materiału
  • dodatkowego zabezpieczenia wydruku (laminat)
  • tuszy wykorzystanych do druku

Wybór materiału, który zostanie zadrukowany, jest bardzo istotny. Treść oraz grafiki znajdujące się na wydruku stanowią przecież wizytówkę Twojej firmy. Wizytówkę, która powinna prezentować się z klasą. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań jest zastosowanie materiału block-out pet. Materiał ten ma wiele zalet:

  • posiada głęboko matowy front, o wysokiej bieli, co pozwala wiernie odwzorować kolory podczas druku
  • jest nieprześwitujący (z szarym tyłem), dzięki czemu nie musisz obawiać się, iż wydruk zostanie prześwietlony
  • jest sztywny, co zapobiega powstawaniu nieestetycznych, zwiniętych brzegów

Wydruk będzie wielokrotnie wysuwany z i wsuwany do kasety. Nawet jeśli będziemy bardzo ostrożni, istnieje ryzyko uszkodzenia wydruku. Aby uchronić się przed taką nieprzyjemnością, warto wydruk zalaminować. Laminat będzie stanowić warstwę chroniącą wydruk przed zarysowaniem.

Biorąc pod uwagę możliwości drukarskie zachęcamy, by zwracać uwagę na tusze wykorzystywane do druku. Polecamy drukarnie stosujące ekologiczną formę druku (ecosolwent) oraz tusze „przyjazne środowisku” (np. posiadające certyfikat GREEN GUARD GOLD).

Tyczka (maszt)

Tyczka jest elementem, który utrzymuje wydruk w pozycji pionowej. Aby tyczka prawidłowo spełniała swoje zadanie powinna być sztywna i solidna, co zapewnia anodowane aluminium. Istotne jest również, aby roll up wyglądał estetycznie, dlatego tyczka nie może wystawać ponad wydruk.

Listwa górna

Listwa górna zatrzaskowa stanowi istotny element roll upu. Listwa zatrzaskowa pozwala na wymianę grafiki bez konieczności kupowania całego roll-upu.

Podsumowanie

Bazując na naszym bogatym doświadczeniu w kwestii systemów wystawienniczych, polecamy roll upy wykonane z najlepszych materiałów, od renomowanych producentów. Naszym Klientom proponujemy roll upy spełniające powyższe kryteria, w przystępnej cenie. Skorzystanie z bardziej wytrzymałych, trwalszych materiałów sprawi, że roll up będzie służył długi okres czasu.

NEXT MAX Producent reklam
Logo
Login/Register access is temporary disabled