Laser kontra błysk – czyli rzecz o pieczątkach

W naszej ofercie znajdują się pieczątki wykonywane w dwóch technologiach – z gumką tzw. laserową oraz błyskową. Czym się różnią? Którą wybrać? Jak stworzyć idealny projekt pieczątki? . 

Idealna pieczątka naprawdę istnieje! Trzeba tylko wybrać 🙂

Słowem wstępu…

Zarówno pieczątki błyskowe, jak i laserowe oparte są na dedykowanych do danej metody automatach/pudełkach. W szerokiej gamie produktów firmy Shiny, automaty do pieczątek błyskowych oznaczone są opisem EMINENT Line. Wszystkie pieczątki MODICO oraz NOMO również są wykonywane w technologii błyskowej. Pozostałe produkty oparte są na gumach wykonywanych technologią laserową.

Laser – jak powstaje pieczątka.

Pieczątki w tej technologi wykonywane są przy użyciu plotera laserowego CO2. Projekt takiej pieczątki musi być przygotowany w formie wektorowej, a wszystkie czcionki muszą zostać zamienione na krzywe.

Prawidłowo przygotowany projekt pieczątki jest podstawą do prawidłowego wykonania gumki laserowej. Zbyt mała czcionka będzie niewyraźna, zbyt gruba i wąska będzie „zalewać” tekst. Dlatego przyjęliśmy, że minimalny rozmiar czcionki, jaki wykonujemy na automatach to 7pkt. Oczywiście można wykonać jeszcze mniejsze, nawet 5pkt, ale…nie oszukujmy się – taki tekst ciężko czyta się, gdy jest wydrukowany, a co w sytuacji, kiedy jest to odbicie tuszu, który zawsze delikatnie się będzie rozlewał na włóknach papieru?

 

NEXT MAX Producent reklam
Logo
Login/Register access is temporary disabled